Cupa Pantera Bijeljina – Bosnia Hertegovina 2021

In data de 04.09.2021 am onorat invitatia prietenului nostru Vlado Djokic de la clubul Pantera din Bijeljina – Bosnia Hertegovina si ne-am deplasat cu 2 sportivi la o competitie foarte frumoasa de judo.

Sosind cu 1 zi mai devreme, am organizat si un antrenament comun, unde sportivii nostri au avut posibilitatea de a-si testa cunostintele cu mai multi judoka de la clubul gazda.

In ziua concursului Gliga Ana a evoluat la 2 categorii de varsta U13 si U15 si a reusit sa se claseze pe podium la ambele categorii, obtinand cate o medalie de argint si una de bronz. Gliga David a avut o evolutie mai stearsa, lipsita de tupeul necesar in acest sport, astfel ca la sfarsit s-a clasat pe locul 5.

Vlado a fost ca in fiecare an o gazda foarte primitoare si ne-a asigurat toate conditiile ca sa ne simtim ca acasa, astfel ca experienta din Bosnia de anul acesta a fost la fel de incantatoare ca si cele din anii trecuti.