Euroregiuni U14 si U16 – Campia Turzii 2020

86705479_1399540923581779_8003817902811643904_o

In ziua de 15.02.2020 ne-am deplasat in loc. Campia Turzii pentru a participa la etapa de calificare la nationalele de judo U14 si U16.

Am avut o delegatie compusa din 3 sportivi, care s-au calificat fiecare in categoriile lor de greutate si varsta, respectiv Gliga David – locul 1, U16, 55 kg ; Laszlo Zalan – locul 2, U14, 34 kg si Vas Angelo – locul 3, U14, 42 kg.

A urmat apoi Cupa Transilvania unde Laszlo Zalan s-a clasat pe locul 3 dupa o evolutie destul de buna. Vas Angelo a pierdut finala pentru locul 3, dupa o evolutie destul de ok pana atunci. In schimb Gliga David, la cele 52 kg ale lui a constat ca este o diferenta destul de mare intre el si sportivii buni din categoria de 55 kg. Diferenta de forta a fost evidenta, lucru care trebuie sa ne de-a de gandit si sa ne puna la treaba.